Dünya COVID-19’a karşı bir aşıyı optimize etmek için çalışırken, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, virüs için mucize bir tedavi sağlayan ‘carvativir‘ damlalarını tanıttı.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, virüse karşı mucizevi ilaçı tanıttı

Maduro, “korona virüsünü tamamen etkisiz hale getirdiğini söyleyerek, bakın, görüyorsunuz diye küçük bir damla şişesini tanıttı.

Maduro, Ülkenin sağlık kurumlarından resmi izni alan koronavirüsü yüzde 100 etkisiz hale getiren Karvativir adındaki bu ilaçın piyasalara sürüleceğini bildirdi.

„Hiçbir yan etkisi veya olumsuz etkisi yok” diye sözlerine devam eden Maduro, Venezuela’nın sıkı ticari ilişkide bulunduğu ülkelere, özellikle Küba, Nikaragua, Bolivya, Haiti ve Karayipler’e binlerce Karvativir damlasını ihraç edecek.

Her dört saatte bir dilin altına on damla olarak alınan bu mucize ilaç koronavirüsü etkisiz hale getiriyor.

Ancak bu ilaç ile ilgili belirsizlikler devam etmektedir:

„Bu damla sadece enfekte olmuş kişilere mi verilecek? Ciddi komplikasyon yaşayanlarda bu damla işe yarayacak mı? Yayılmayı engelliyor mu?“ gibi soruların cevabını yakında alacağız. Maduro hiçbir yan etkisi olmadığını iddia etse de, Venezuela’da bu ilaç ile ilgili gelişmelerin nasıl ilerleyeceği yakında göreceğiz. (Tourexpi)

Resim: © AA