Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ulusa sesleniş konuşması gerçekleştirdi.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ulusa sesleniş konuşmasında, Aralık ayında Ukrayna’da karantinanın uygulanmayacağını duyurdu.

Bir süre önce korona virüse yakalanan ve virüsü yenerek görevinin başına tekrar dönen Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, sosyal medya hesaplarından yayınladığı video ile halka seslendi. Aralık ayıyla ilgili bir karantinanın söz konusu olmadığını duyuran Zelenskiy, “Aralık ayında karantinaya ihtiyaç olmadığını düşünüyorum ve inanıyorum. Yerel yönetimlerle görüştük, olumlu olumsuz tüm yanlarıyla bu konuyu ele aldık. Sağlık Bakanlığından hastanedeki durumlara yönelik bilgiler aldık. Başbakan Denis Şmigal’e Aralık ayında bir karantina uygulamasına geçilmemesini söyledim” ifadelerini kullandı.

Halka maske ve sosyal mesafe uyarısı da yapan Zelenskiy, “Halkım, her şey çok basit. Çok rica ediyorum maskeyi düzgün takın ve sosyal mesafe kuralına lütfen uyun. El hijyenine ve bağışıklığınıza dikkat edin. Semptom göstermeye başladıysanız dışarı çıkmayın. Tedavi sürecine ilişkin soysal medyada farklı tedavi yöntemleri aramayın. Aile hekiminize başvurun” dedi.