TUI patronu Fritz Joussen, “İnsanlar şunu söylüyor: Bu durumdan bıktık, tatile gitmek istiyoruz”.

TUI’nin CEO’su Joussen: Almanlar tatil için can atıyor ve fiyatlar artsa da tatile çıkacaklar

2021’de seyahat etmenin ne zaman ve nasıl mümkün olacağı hala belirsiz olmasına rağmen TUI birçok yaz destinasyonu için şimdiden yüzde 50 oranında rezervasyon aldı. Ve talebin çok yüksek olması ile birlikte – devlet yardımı ile kurtarılan – TUI hemen fiyat artışlarını da açıkladı.

Piyasalarda 2020 korona yılının iptal edilen seyahatleri ve yeniden rezervasyon kaosunun ardından, birçok turist, daha fazla son dakika seyahat etmek için daha fazla güvenlik sağlanana kadar beklemek isteyebileceği bildirildi.

Ancak TUI rakamları daha bir iyimser duruma işaret ediyor. Joussen, “korona döneminde insanlar en çok seyahat ve tatilden feragat ettiler ve şimdi anket sonuçlarına göre insanların ‘artık bıktık, tatile gitmek istiyoruz’ dediklerini, tatilcilerin tüm belirsizliklere rağmen önümüzdeki yazı şimdiden planladıklarını“ söyledi.

TUI’nin CEO’suna göre Mayıs 2021 programının yüzde 50’si dolmuş durumda ve hatta rezervasyon rakamları, 2019 Korona öncesi dönemdekilerin yüzde üç üzerinde seyrediyor.

Joussen: “Pazar sağlam, geleceğe dönük bir iş modeline sahibiz ve müşteri talebi de bu doğrultuda, tatil seyahatleri insanlar için çok önemli” dedi. (Tourexpi)

Resim: TUI Group