Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin çevrimiçi olarak düzenlenen yıllık 16. büyük basın toplantısında yaptığı açıklamada: “Doktorlar izin verir vermez, sınırlar derhal açılacaktır” dedi.

Putin: ‘Doktorlar izin verir vermez, sınırlar derhal açılacaktır’

Toplantıda: “ Rusya devleti çabalarını arttırsın, turistlerin düzenli olarak yurt dışına götürdüğü 35 milyar doların bir kısmı ülkede kalsın“ denildi.

Devlet başkanı Putin, St. Petersburg´lu bir gazetecinin sorusuna yanıt olarak, şu anda sınırlarda asıl sorununun koronavirüs ile ilgili tıbbi sorun olduğunu söyledi ve “doktorlar izin verir vermez, sınırlar derhal açılacaktır” dedi.

Toplantıda Putin: “yurtdışına seyahat eden 32 milyon Rus’un, yılda yaklaşık 35 milyar doları ülke dışına çıkmasına sebeb olduğunu ve devletin bu paranın bir kısmının ülkede kalması ve iç turizme harcanmasını umut ettiğini ve bu  tür akışlar iç turizmin gelişmesine yönlendirilirse harika olur” dedi.

Ayrıca ‘iç turizm için sınırları açmaya da gerek yok!’ açıklaması yapıldı.

Aynı zamanda yapılan açıklamaya göre sınırların açılmasının gerekliliğinin temel nedeni Rus hava taşıyıcılarının yaşadıkları zorluklardır denildi.

Bu anlamda ‘Rus şirketlerinin yurt dışına uçma imkânı tanımak çok önemlidir vurgusu yapıldı. (Tourexpi)

Resim: © AA