Kim Jong hayal ettiği lüks bir tatil yeri için gerekli talimatları verdi.

Kuzey Kore'de Lüks Tatil: Kim Jong Mega Bir Tatil Yeri Planlıyor

Kuzey Kore, Elmas Dağları’ndaki bulunan  turizm kompleksini naştan sona yenilenerek ve şık hale getirilecek.
 
Kumgang Dağı’ndaki alanın uluslararası turistler için bir mıknatısa dönüştürülmesi için çalışmalar başladı.
 
Kim Jong-un “tüm dünyayı kıskandıracak ultra lüks bir tesis hayal ettiği ve uluslararası turistler için lüks bir tatil yeri inşa etme emrini verdiği bildirildi .
 
Kuzey Kore’deki Elmas Dağlarında “her şey dahil” konsepti ile hizmet verecek ultra lüks bir tesis, yüz binlerce Güney Koreli’yi iki devlet arasındaki sınıra yakın olan turizm kompleksini ziyaret etmeye ikna etmesini de amaçlıyor .
 
Aslında turistik tesisler, Kuzey ve Güney Kore arasındaki ekonomik işbirliğinin en iyi örneği olmalıdır. Bölgenin geliştirme çalışmaları Güney Koreli Hyundai Grubu’nun bir yan kuruluşu olan Hyundai Asan şirketi tarafından güvence altına alındı.  
 
Kuzey Kore’deki turizm tesisi aslında Güney Kore ile ortak bir proje:
 
Tüm dünya tarafından izole bir durumda olan Kuzey Kore, güneyden gelen ve kazanç sağlayan turist ziyaretlerini yeniden başlatmak için harekete geçti: Yüz binlerce Güney Koreli’yi iki devlet arasındaki sınıra yakın olan turizm kompleksini ziyaret etmeye ikna etmeye çalışılacak .  
 
Kuzey Kore Başbakanı Kim Tok Hun, çalışmalar ile ilgili olarak “ bölgeyi  tüm dünyayı kıskandıran bir turizm kompleksi haline getireceğiz “ dedi.
 
Mevcut planlara göre tesisin yanına bir golf sahası inşa edilecek.