Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bakanlar Kurulu’nun aldığı karar ülkedeki otelleri de yakından etkiledi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bakanlar Kurulu COVID-19 salgınının artması nedeniyle 4 gün önce adaya girenlere 7 ile 14 gün arası karantina uygulanması kararı almıştı.

KKTC’ye girişler 13 Eylül’e kadar durduruldu

Tedbirleri sertleştiren KKTC yönetimi dünden geçerli olmak üzere Kıbrıs’a hava ve deniz yoluyla girişleri de 13 Eylül tarihine kadar durdurmuştu.

Kaan Kavaloğlu: Türkiye’den gelenlere ülkeyi kapama kararı biraz ironi

Kıbrıs’ta Cyprus Deluxe Hotel’iyle hizmet veren Limak Turizm Grubu’nun Başkanı Başkanı Kaan Kavaloğlu, Bloomberg TV’ye yaptığı açıklamada hafta sonu Kıbrıs’taki otellerini kapatacaklarını söyledi. Kavaloğlu şöyle konuştu: ” KKTC’de 11 Ekim’de Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Bakanlar kurulu da seçime bağlı bir karar üretti. Eğlence yerlerini kapattı. Çift taraflı Covid19 testi uyglulanmasına rağmen 7 günlük karantina kararı alındı. Böyle olunca da en son dayanan oteller grubu olarak bizde otelimizi kapama kararı aldık. Hafta sonu otelimizi kapatacağız” dedi.

Kavaloğlu, kararın Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından değişeceğini düşündüklerini belirterek bu süreçte kapalı kalarak turizmi siyasetten de uzak tutacaklarını belirtti.

Larnaka’ya 45 uçak inerken GKRY ile kapılar açık tutulduğunu belirten Kavaloğlu, Türkiye’den gelen uçaklara ve turistlere karşı kapama kararı alınmasının biraz ironi olduğunu ve siyasi otoritenin tekrardan düşünmesi gerektiğini belirtti.