En son, Dominikan Cumhuriyeti yabancı misafirlere ücretsiz seyahat sigortası sağlayacağını duyurdu.

APA haber ajansı tarafından paylaşılan habere göre şimdi de Dominikan Cumhuriyeti turistlere sunacağı bedava seyahat sigortası ile koronavirüs salgını döneminde ülkesine daha fazla turist çekmeye deneyecektir.

Turistlere ücretsiz olarak yaptırılacak bu sağlık sigortası Eylül sonundan Aralık sonu 2020 tarihine kadar devlet tarafından ödenecek.

Sigorta virüse bulaşma durumunda konaklama, ilk yardım, telefonda tıbbi danışma hizmeti ve uçak bileti değiştirme ücretlerini de içeriyor. Ayrıca Eylül ayı sonundan itibaren yeni geliştirilmiş bir nefes testini uygulamayı düşünen Dominikan Cumhuriyeti, her resort otelinden de izolasyon için kullanılacak bir „Labor Sanitary Bubble“ hazır bulundurmasını istiyor.

Turistleri bu ücretsiz sigorta ile çekmeye çalışan Dominikan Cumhuriyeti, bu yönteme başvuran tek tatil ülkesi değil. İspanya´nın Kanarya Adaları benzeri bir hizmeti Ağustos ayından beri sunuyor ve Türkiye, daha da erken davranarak, Temmuz başından bu yana Alman turistlere özel bir sağlık sigortasını sunuyor.

Türkiye´nin Alman turistlere sunduğu sigortanın kapsamı seçilip ödenen prime göre değişiyor ve 15, 19 ya da 23 Euro´luk prim karşılığında koronavirüs enfeksiyonundan ortaya çıkan masflar azami olarak 3,000, 5,000 ya da 7,000 Euro´ya kadar sigorta tarafından karşılanacaktır. (tourexpi)