Rusya’nın dört şehri daha yurt dışı uçuşlara açıldı.

Rusya’da 9 Ekim’den itibaren 4 şehirden daha yurt dışı uçuşların başlatılmasına izin çıktı. Samara, Vladivostok, Grozni ve Krasnoyarsk havalimanlarından da artık yurt dışı uçuşlar gerçekleştirilebiliyor.

Dün itibariyle Türkiye’ye de uçuşlar başladı

Bu şehirlerden 9 Ekim akşamı itibariyle Türkiye, Tanzanya, İngiltere, İsviçre, Kazakistan, Güney Kore, Kırgızistan, Beyaz Rusya’ya uçuşlar başladı. Böylelikle yurt dışı uçuşlara izin verilen şehir sayısı 9’a ulaştı. Şimdiye kadar sadece Moskova, St. Petersburg, Rostov-on-Don, Kazan, Kaliningrad ve Novosibirsk’ten yabancı ülkelere uçuşlara izin vardı.

Samara’dan Antalya’ya peş peşe uçuş kararları!

Rusya’da uçuş izinlerinin verilmesinin ardından havayolu şirketleri Antalya’ya yönelik seferlere başlama kararı aldı. Azur Air ve Pegas Fly Samara’daki Kurumoch Havalimanı’dan Antalya’ya uçmaya başlıyor. Pegas Touristik 11 Ekim-21 Kasım arasında tek günlerde Samara Antalya uçuşlarını gerçekleştireceğini açıkladı. Tur operatörü TUI Rusya’da Ural Havayolları’nın seferleriyle 11 Ekim’den itibaren Samara’dan Antalya’ya tur programları düzenleyecek.

Tur operatörleri 4 şehirden Antalya’ya yönelik charter tur hazırlığı yapıyor

Rus Tur Operatörleri uluslararası uçuşlara izin verilen 4 Rus şehrinden Türkiye’ye yönelik charter tur programlarına başlamak için düğmeye bastı. İntourist ve Anex Tour’un 4 şehirden Türkiye’nin tatil bölgelerine turlara başlamak için son hazırlıklarını yapıyor.